25 Şubat Buluşması

Yayınlandı: 02/03/2009 / Anlatamadıklarım

Kordonda konak vapur iskelesinin hemen yanındayız.körfez  temizlendiği için çekinmeden egenin incisi ve bizim içinde olmaktan mutlu olduğumuz izmir havasını çekiyoruz  içimize , içimizdeki heyecana karışıyor denizin kokusu necati ve ben birde necatinin eşi demet akşamın gelmesini saatin 18:30 olmasını bekliyoruz.  bu çok beklediğimiz günde.

Birbirimize belli etmemeye çalışsak da geceyi düşünüyoruz acaba güzel olacak mı ? bir aylık uğraşımızın meyvelerini toplayabilecek miyiz?

Birbirimize soruyoruz :

– İyi olacak dimi ?

iyi iyi

herkes gelir dimi?

Gelir ,gelir

hem neden olmasın ki demet bile  anlata ,anlata bitiremediğimiz okul  arkadaşlarımızı görmek için   planını değiştirmiş yıllık iznini öne almış nöbetlerini satmış gelebilmek için gelecek aya fazladan nöbet yazılmasına ses çıkarmamış, taaaa Urfadan gelmiş  fedakarlıkta bulunmuşta okul arkadaşlarımız mı gelmeyecek ? iki eli kanda olsa gelirler.

gelirler dimi?

Gelirler,gelirler

Zaman ilerliyor elimiz telefona daha fazla gidiyor hadi torbalı grubunu arayalım yola çıkmışlar mı diyor necati

Yükselle konuşuyorum yoldayız birader geliyoruz.

Erhan arıyor

Lokalin yerini tarif edin neredeydi

sen hiltonun önüne gel biz seni alırız

Erhan 10 yıldır görmediğim arkadaşım bu gece için Antalyadan gelmiş biz hiltonun önüne mi gidemeyeceğiz.

Bu sefer telefondaki Haydar, necatiyle konuşuyor.

Çalışıyormuş daha, bir iki saat sonra gelecek sevcanla beraber

Neredesin diye soruyoruz lokalin yakınlarındaymış

Yanına gidiyorum, büfeye kuruyemiş veriyor klasik BSML selamlaşmaları ve şakalaşmalarından sonra işinin bir saate kadar biteceğini söylüyor. Telefonum çalıyor Erhan arıyor

Haydara hadi gidelim erhan bekliyor diyorum Haydar telefonu  elimden kapıyor ve  erhana; ben seni 10 yıldır bekliyorum sende 10 dakika daha bekle diyor biraz sitemkar belki erhanın sessiz sedasız gidişine kızgın hala .

Haydar ,büfedeki kuru yemişleri en güzel biçimde diziyor yaptığı işten memnun ve birazda heyecanla hadi hiltonun önüne gidelim ben sizi bırakayım.

Ben ,Erhan, Haydar, ve Meltem 10 yıl aradan sonra doğru düzgün sarılamadan yol ortasında durduğu için trafiği tıkayan arabamıza biniyoruz istikamet Sağlıkçılar Lokali.

Lokalde Samet Hoca ,Sema Hoca, Ömer Hoca ,Necati ,Demet ,Meltem,Erhan toplantı odasında gelecekleri bekliyoruz saat 18:30 artık vakit geldi . zaman geçtikçe necati ve benim yüzümüz geriliyor belli etmemeye çalışıyoruz ama ne mümkün herkes bunun farkında gelecek arkadaşların sayısı 48 olduğu için aynı sayıda yer ayırtılmış ve servise hazırlanmış durumda. espiriler yapılıyor bulaşık yıkamak üzerine ben gönüllüyüm bekar evinden idmanlıyım nasılsa ama lokalin bulaşığını yıkamakta gözümü korkutuyor (!)  ya ne diyorum ben nasılsa herkes gelecek hem yıllar sonra arkadaşlarıyla buluşmayı kim istemez hele izmirdeyseler .

Candan İLKKURŞUN  geliyor merhabalaşıyoruz sohbet ediyoruz biraz ama hayat çok hızlı hele metropol insanları için daha bi hızlı akıyor hayat ,hep yapılacak bir şey, yetişilecek bir iş ve gidilecek bir yer var . candan izin isteyip dışarı çıkıyor  Yarın İstanbula gidecekmiş biletini almaya gidiyor.  Biz sormadık , o söylemedi ama bu geceye göre yapmış planını bugün bizimle yarın yolcu  bunu bilmek bizi daha bi mutlu ediyor demek ki çağrımıza kulak vermiş gelmiş sağolsun.

Mustafa ÇİFTÇİ ve Ulaş YILDIZ geliyor selam kelam dan sonra başlıyor sohbet herkes konuşuyor bazen aynı anda konuşuyor  espiriler havada uçuşuyor ömer hoca bana pril almamı birde bulaşık eldiveni almamı öğütlüyor böyle yapınca eller yıpranmıyormuş. büyük sözü dinlemek gerek.

Yüksel KASIRGA ve Adnan KÜÇÜKSEMERCİ geliyor ikisiylede daha dün akşam görüşmeme rağmen  10 yıldır görüşmemişim gibi sarılıyorum maksat mistik hava bozulmasın. Ardından Ali Kemal AKGÜL ve eşi , Alp Emre SAYIN ve Nişanlısı , Nazmi ÇAKIR , Uğur AKBAŞOĞLU, son olarakta  Fırat GÖZEK ,Mutlu GÖZEK (TOKEL)  geldiler Mutluyla Fırat  bizim için iki kişiden daha fazlaydılar çünkü Mutlu 5 aylık hamileydi haberlerini almıştık düşük tehdidi olduğunu biliyorduk bir aydır yatıyordu ama bu geceye katılmak için doktorundan izin almıştı ve aramızdaydı onlarda hoşgeldi.

Necati ve ben kısa birer konuşma yaptık ardından salona geçtik gece başladı sohbet koyulaşmaya başladı ardarda fotoğraflar çekilmeye ,görüntü kaydedilmeye başlandı. Küçük sohbet ortamlarında gecenin kritiği yapılıyordu herkes iyi ki geldik diyor keşke başkalarıda olsa diyordu. Bense böyle bir organizasyonda payım olduğu için mutlu ,katılımın beklediğim seviyede olmadığı için biraz üzgündüm yapılan onca telefon görüşmesinin, gönderilen onca e postanın, gönderilen onca iletinin sonucu bundan daha fazla ederdi diyordum. Gece için teşekkür eden arkadaşların teşekkürlerini biraz buruk kabul ediyor yaptığımızın çokta büyük bir iş olmadığını düşünüyordum içimden.

Samet hoca düşüncemin yanlışlığını çok şık bir şekilde anlattı. Kısa bir konuşmada o yaptı öğretmenimiz  olarak değil meslektaşımız  olarak konuştu bizimle böyle bir buluşmayı Sağlık Meslek liseleri içinde  Köklü bir okul olan  Yenişehir SML dışında sadece bizim yapabildiğimizi anlattı ve geceyi ölümsüzleştirmek için hazırlattı plaketleri bize vererek onurlandırdı. Gecenin zirve noktası bu andı plaketler masada elden ele dolaştı herkes memnundu çünkü biliyorlardı ki bunda onlarında payı vardı.

Gece ilerledi eğlence arttı sahne alan sanatçılar şarkılar türküler söyledi ama bu bize yetmedi  mikrofunu emre aldı güzel bikaç parçadan sonra oyunlar oynandı dans edildi sema hoca ve Ömer hocada dans edenler arsındaydı.

Saat ilerledikçe gece ilk kayıplarını vermeye başladı önce Candan ayrıldı ,ardından erhan ve Meltem , Haydar ,sevcan , Mutlu nun bu gece için doktorundan aldığı izin bitmişti onlarda ayrıldılar kalanlar programın bitmesine rağmen bir süre daha direndi ama yapılacak bir şey yoktu felekten çalınan gecenin sonuna gelinmişti. Hayat devam ediyor hepimizin yapacak işi, açılacak dükkanı, tutulacak nöbeti ,devralınacak vardiyası vardı. Tekrar böyle bir buluşma düzenlenip düzenlenmeyeceği sorulmadı  herkes gelecek sefere daha çok eğleneceklerini ve arkadaşlarını görmekten mutlu olacaklarını düşünerek ayrıldı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s