Peşinden Koşmak…

Yayınlandı: 02/03/2009 / Anlatamadıklarım

Hepimizin yaşadığı günlük koşuşturmanın ötesinde bir mücadeledir bu yazının başlığının anlattığı. sonu gelmez tükense de insan bırakmaz inatla ulaşmaya , yakalamaya, elde etmeye çalıştığının peşini. Ne kadar inat edersen o nisbette karşılık verir ne kadar koşarsan o kadar kaçar,  ne kadar tırmanırsan o kadar  yükselir dorukları , ne kadar dalarsan o kadar derinleşir,içine çeker kurtaramazsın kendini. sen onu ne kadar duyarsan o kadar sağırlaşır ,  ne kadar gözbebeğin edersen o kadar körleşir,
Bitkinin dallarının güneşe ulaşmaya çalışması , köklerinin toprağın derinliklerine erişmeye çalışması gibi devam eder amansız mücadele , ne kadar amansız olursa o kadar güçlenirsin ,  anlamlandırır , güzelleştirirsin hayatı.     
Aşk ın peşinden koşarız biz ne kadar ısrar edersek o kadar inat eder , ne kadar köpek olursak o kadar sahip olur, ne kadar özlersek o kadar unutur ama yılmayız bırakmayız bizi perişan eden aşkın peşini.
Devrimin peşinden koşarız ne kadar yürüsek o kadar aşınmaz yollar, ne kadar söylersek doğruyu o kadar dolanır ilmek boynumuza, ne kadar inat etsek o kadar vahşileşir kapital.
Arkadaşlığın peşinden koşarız geçen yıllar ne kadar unuttursa da anıları  o kadar tozunu alırız fotoğrafların, ne kadar yalnız bırakmasak da  düğünününde, nişanında, acısında çilesinde o kadar unutuluruz , hatırlanmayız,  elimin altında nasılsa  denilen oluruz,

ve bir sayfa yaparız hatırlansın , unutulmasın , özel günlerinde yalnız kalmasın arkadaşlar diye……

bir selam çok görülür.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s