Pardus Seminer Ekibi

Yayınlandı: 13/03/2009 / ozgurlukicin, Pardus

Bugün İkinci kez Pardus seminerine katıldım. Sunumu Akın ÖMEROĞLU ve Gözde ORGUN yaptılar. Genelde bildiğim konulardan bahsedilmesine rağmen seminere katılmak bir başka hissetmeme neden oldu, hep bahsedilen topluluk olmanın somutlaştığını , İnternet üzerinden oluşan arkadaşlığın, tanışıklığın fiziksel ortama taşındığını gördüm.
24 Aralık 2008 de İzmir EMO da yapılan seminer ile karşılaştırıldığında katılımın daha fazla olması sevindiriciydi. Seminer bitiminde salonda ayak üstü yapılan Pardus sohbetleri ,Pardus ile yeni tanışacak olan arkadaşlar için iyi bir fırsat olduğu kadar Günlük hayatta Pardus’u anlatma fırsatı bulamayan (daha doğrusu dinleyecek arkadaş bulamayan) benim içinde önemli bir deneyimdi.
İki yılı aşkın bir süredir Pardus kullanan ve öğrenecek daha çok şeyi olan birisi olarak artık Pardus’u anlatmanın vaktinin geldiğini, Pardus’un anlatıldığı seminerlerde artık topluluk üyelerinin de taşın altına elini sokmalarının ve şu anda bu işi yüklenenlere omuz vermenin zamanının geldiğine inanıyorum. Elbette bireysel çabalar bir sistem içinde olgunlaşmadan ve bir disipline tabi olmadan ilerlemeye kalkarsa hevesten öteye gidemeyen bir başarısızlık hikayesine dönüşeceğinden, Topluluk yöneticilerinin bu işe gönüllü olanları tespit ederek uygun zaman ve yerde Pardus sunumu üzerine bir eğitim vermelerinin ve ardından oluşan seminer ekibinin ülkenin çeşitli yerlerinde verilen seminerlerde aktif katılımlarının sağlanmasının Pardus a ve ülkemiz özgür yazılım camiası ve Bilgisayar kullanıcılarına önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s